Więcej o...

Group Lead of Digital Product - VUE International (Multikino)

Wojtek Szymczyk

Wojciech Szymczyk

Group Digital Leader w VUE International, właściciela sieci kinowych Multikino i Cinema3D oraz kin w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii i Włoszech.

Wojtek związany jest z Multikinem od 2012r kiedy objął stanowi szefa ecommerce’u. W tym czasie kino przeszło prawdziwą cyfrową rewolucje; zwiększając sprzedaż biletów kanałem internetowym z 200tyś rocznie do 4mln w 2019r. Dwukrotnie zmieniał i rozwijał serwis Multikino. Najnowsza wersja została zlokalizowana również w Niemczech (Cinemaxx) i Włoszech (TheSpace). Do swoich największych sukcesów zalicza zbudowanie hurtowni danych, wprowadzenie dwóch kart lojalnościowych, wdrożenie zaawansowanych badań NPS i w końcu uruchomienie omnichanelowej sprzedaży biletów i przekąsek zarówno na stronie jak i aplikacji Multikino.

Równolegle pracując jako konsultant digitalowy w Multikino Media inicjował i kierował największymi zintegrowanymi akcjami promocyjnymi dla takich klientów jak Mastercard, Google, BLIK, PKOBP, Canal+, Orange.

Swoją przygodę z Internetem zaczął jako 15 latek w 1995r, wpisując playboy.com w przeglądarce wuja inżyniera podczas wizyty w Kanadzie. W 2003r dołączył do zespołu marketingu Philip Morris Polska z ramienia którego brał udział w pierwszym na świecie wdrożeniu internetowych serwisów konsumenckich dla marek L&M i Marlboro. W 2005r dołączył do zespoły marketingu Heyah i wkrótce zaczął kierować całym obszarem internetowym. Kilkukrotnie przebuwywując serwis internetowy marki, uruchmiajac program lojalnościowy Heyah Klub oraz pierwszy sklep internetowy z telefonami za 1zł.  Od 2010r objał stanowisko szefa e-commercu w Netii, gdzie w ciągu 4 miesięcy przygotował od podstaw zupełnie nowy serwis sprzedażowy uruchomiony wraz z  metamorfozą marki w kwietniu 2011. W ciągu dwóch lat pracy w Netii w raz ze swoim zespołem zwiększyli 8 krotnie udział kanału w całkowitej sprzedaży.

Wojtek Szymczyk jest absolwentem SGH, gdzie studiował Marketing i Zarządzanie w latach 1999-2004.

Wojtek Szymczyk

Know What You Will Learn

Wszystkie sesje

Topic

OMNICHANNELOWA PODRÓŻ KLIENTA W MULTIKINIE… CZYLI BIZNES LUBI LICZBY