Więcej o...

Kancelaria Maruta Wachta

Sławomir Kowalski

Ekspert w zakresie ochrony danych osobowych i informacji prawnie chronionych. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz sektora ubezpieczeniowego i e-commerce.
Jego praktyka koncentruje się na opiniowaniu zgodności z prawem złożonych modeli biznesowych, w tym wykorzystujących nowe technologie takie jak uczenie maszynowe oraz prognozowanie oparte na analizie informacji. Pełnomocnik w głośnych sprawach dotyczących ochrony danych osobowych przed Prezesem UODO i sądami administracyjnymi.

Prawnik rekomendowany w rankingu kancelarii prawnych dziennika Rzeczpospolita (2019, 2020, 2021), rankingu Chambers and Partners (2021) oraz Next Generation Partner w rankingu Legal 500 (2020, 2021) w kategorii ochrona danych osobowych.

Członek International Association of Privacy Professionals i posiadacz certyfikatu CIPP/E tej organizacji.

Doktorant w programie interdyscyplinarnych studiów doktoranckich „Między prawem a gospodarką” w Akademii im. Leona Koźmińskiego. Naukowo zajmuje się problematyką zautomatyzowanego podejmowania decyzji. Prowadzi szkolenia, zajęcia dla studentów studiów podyplomowych oraz jest prelegentem na konferencjach branżowych. Autor szeregu publikacji w prasie branżowej i biznesowej.

maruta.pl/team/slawomir-kowalski/

Sławomir Kowalski

Know What You Will Learn

Wszystkie sesje

(22 września, 2022)

12:40 pm

Topic

Dark patterns, czyli czarna mowa UX