Więcej o...

Founder, Planeta kreatorów

Sabina Białek

Od 13 lat pracuję w mediach digitalowych, budując i rozwijając nowe produkty. Jestem certyfikowanym moderatorem design thinking, z doświadczeniem pracy warsztatowej m.in. dla: Ringier Axel Springer Polska, Media Impact Polska, Tauron, PEKAO. Współpracuję z Design Thinking Institute przy tworzeniu, prowadzeniu i moderowaniu warsztatów. 

Razem z Agatą Rączewską prowadzę fundację Planeta Kreatorów. Uczymy dzieci metodą design thinking budować innowacyjne rozwiązania dla problemów zrównoważonego rozwoju, wybranych z listy 17 celów ONZ. Podczas warsztatów dzieci pracują również z nowymi technologiami, elektroniką. Raz do roku organizujemy w Warszawie globalne wydarzenie – Global Children’s Designathon, podczas którego prototypujemy rozwiązania dla problemów ze wspomnianej listy. Łączymy się z innymi państwami i podglądamy co dzieciaki na świecie robią, aby rozwiązać dany problem.

Wierzę, że innowacje powstają dzięki kreatywności ludzi i współpracy w zespołach interdyscyplinarnych. Bliska jest mi myśl, że człowieka można wykorzystać do tego, żeby coś stworzył, co da wartość społeczeństwu, a w prostych czynnościach może zastąpić go technologia. 

Sabina Białek

Know What You Will Learn

Wszystkie sesje

Topic

Projektowanie innowacji dla zrównoważonego rozwoju w oparciu o design thinking i współpracę z dziećmi