Więcej o...

Mobee Dick

Monika Mikowska

Nietuzinkowa i przebojowa CEO firmy projektowo-badawczej Mobee Dick, specjalizującej się w budowaniu produktów i usług cyfrowych dla takich marek jak np. TUiR Warta, BNP Paribas, Empik, OLX, Allegro, Adobe, Banque Saudi Fransi.

Członkini międzynarodowej społeczności przedsiębiorców, Entrepreneurs’ Organization.

Monika może pochwalić się Wyróżnieniem Specjalnym w konkursie Blog Roku 2013 za „jestem.mobi”. W segmencie rynku stron i aplikacji mobilnych była niekwestionowaną królową. Współautorka książek “E-marketing” oraz “Biblia e-biznesu 2″. Wykładowczyni na studiach podyplomowych User Experience Design na Uniwersytecie SWPS.

Jedna ze stu kobiet w Polsce wyróżnionych tytułem Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet. Laureatka rankingu „50 kreatywnych w biznesie” według magazynu Brief. Uznana prelegentka największych konferencji branżowych.

CEO i współwłaścicielka firmy projektowo-badawczej Mobee Dick, specjalizującej się w budowaniu produktów i usług cyfrowych. W portfolio marki znajduje się ponad 100 projektów zrealizowanych m.in. dla TUiR Warta, Żabka Polska, Agora, Edipresse, Getin Noble Bank, Raiffeisen Bank Polska, Banque Saudi Fransi, BNP Paribas, Santander Consumer Bank, Credit Agricole, Wirtualna Polska, Rainbow Tours, TUI, Play, Empik, PKP Intercity czy PLL LOT.

Monika Mikowska to wiodąca w Polsce specjalistka z zakresu UX i Product Design. Autorka popularnego bloga jestem.mobi, nagrodzonego Wyróżnieniem Specjalnym w konkursie Blog Roku 2013. Autorka cenionych raportów branżowych: “POLSKA.JEST.MOBI”, „BANK.JEST.MOBI”, „Marketing mobilny w Polsce”, „Mobile Commerce w Polsce” oraz „Raport użyteczności mobilnych aplikacji bankowych”.

Jurorka czterech edycji prestiżowego konkursu Mobile Trends Awards. Współautorka książki “E-marketing”, wydanej przez PWN oraz “Biblia e-biznesu 2”, wydanej przez Helion. Od 5 lat związana ze studiami podyplomowymi UX Design na Uniwersytecie SWPS w Katowicach (przez 3 lata jako wykładowca i mentorka, od 2 lat jako Kierownik Lokalny). Wykładowca również na AGH i WSE w Krakowie. Prelegentka na największych konferencjach branżowych (np. Mobile Trends Conference, infoShare, InternetBeta, I <3 Marketing). Na UX Poland wystąpi po raz trzeci. Związana z branżą internetową od blisko 16 lat, od 12-tu zafascynowana trendem mobile. Jedna ze stu kobiet w Polsce wyróżnionych w 2014 roku tytułem Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet. Laureatka rankingu „50 kreatywnych w biznesie” według magazynu Brief. Absolwentka poznańskiej Akademii Ekonomicznej, na której ukończyła publicystykę ekonomiczną i public relations.

Monika Mikowska