Więcej o...

Fiserv

Michał Głogowski

Head of UX/UI Design w Fiserv. Wraz z Zespołem usprawnia doświadczenia sprzedawców z płatnościami bezgotówkowymi. W trakcie swojej 15-letniej przygody z projektowaniem tworzył m.in. maskę do spania NeuroOn, aplikację Samsung School i innowacyjne rozwiązania mobilne dla Samsung R&D w Warszawie. Finalista międzynarodowego konkursu Robot2 w Osace. Zwolennik metody jobs to be done.”

Płatności bezgotówkowe z SoftPOS – jak wprowadzić nowy produkt, który nie ma swojego odpowiednika na rynku.”

Płatności bezgotówkowe zdobywają coraz większy udział w rynku m.in. za sprawą Covid, który przyspieszył wycofywanie gotówki z obiegu oraz zmienił zachowania konsumentów. Fiserv wprowadził na rynek SoftPOS – terminal płatniczy w smartfonie, który pomoże sprzedawcom i klientom dostosować się do nowych realiów.

Świat czasów pandemii, a być może również popandemiczny, wymaga zwiększonej mobilności – to nie klient przychodzi do sklepu, a sklep/biznes przychodzi do domu klienta. Tradycyjny terminal jest duży, ciężki, „niemobilny”. Wykorzystanie prywatnego smartfona do przyjmowania płatności ułatwiłoby życie wielu przedsiębiorcom.

Opowiem, z jakimi wyzwaniami z punktu widzenia technologii, bezpieczeństwa, istniejących regulacji, jak również UX mierzyliśmy się podczas procesu tworzenia produktu. Trudność zwiększał fakt, że podobnych rozwiązań, pomimo zapewnień wielu firm, nie ma obecnie na rynku na komercyjną skalę. Podczas prezentacji przedstawię proces projektowy wraz z przykładami zastosowanych rozwiązań.

Michał Głogowski

Know What You Will Learn

Wszystkie sesje

Topic

Płatności bezgotówkowe z SoftPOS – jak wprowadzić nowy produkt, który nie ma swojego odpowiednika na rynku.