Więcej o...

Edisonda

Maria Leńczuk

Posiada 20 lat doświadczenia w badaniach, doradztwie i projektowaniu usług. Pracowała dla publicznych i prywatnych firm oraz instytucji w Polsce i za granicą, m.in. Philip Morris International, Twisto i Chroma. Chętnie dzieli się swoją wiedzą: prowadzi szkolenia UX, wykłada Zastosowania UX w Biznesie na Summer School Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, jest mentorem na studiach podyplomowych User Centered Design na SWPS w Katowicach.

Dlaczego (prawie) nikt nie mówi „Widziałeś naszego nowego Sharepointa? Kocham go!”, czyli o tym, jak UX przydaje się w zarządzaniu zmianą

Masz nowe rozwiązanie, które chcesz wdrożyć w firmie. Korzystać z niego będą klienci, a może pracownicy. A może „wszyscy”? Uruchamiacie je i „wszyscy” się cieszą i od razu wiedzą, jak z niego korzystać. Porzucają stare rozwiązania i używają tylko nowego. Rozmawiają o nim przy kawie i entuzjastycznie opisują rozwiązanie i firmę na portalach społecznościowych.

W rzeczywistości – taki scenariusz nie dzieje się sam, a często nie dzieje się w tak idealny sposób. Jedni testują nowinkę, drudzy zastanawiają się, po co ta zmiana, a jeszcze inni ignorują maile z informacją o dacie zmiany, a potem sfrustrowani dzwonią na help desk/ do obsługi klienta.

Tymczasem świadome wykorzystanie wiedzy o potrzebach użytkowników i ich zwyczajach pomaga lepiej zaplanować wdrożenie, dobrać odpowiednie i uzasadnione kosztowo sposoby przygotowania użytkowników na zmianę, zapanować nad „adopcją” rozwiązania.

Na przykładach krajowych i międzynarodowych projektów opowiem, jak to robić i dlaczego w zespołach wdrożeniowych dobrze mieć UXa.

Maria Leńczuk

Know What You Will Learn

Wszystkie sesje

Topic

Dlaczego (prawie) nikt nie mówi "Widziałeś naszego nowego Sharepointa? Kocham go!", czyli o tym, jak UX przydaje się w zarządzaniu zmianą