Więcej o...

Atlassian

Anna Sazonova

Anna Sazonova jest projektantką UX w Atlassian. W branży projektowej pracuje od 7 lat, zaczynając jako projektant UI i przechodząc do projektanta UX. Anna pracuje w Atlassian od 3 lat. Zaczęła od poznawania Jiry, a teraz pracuje nad rozwiązaniami cross product. Anna jest pasjonatką jasności i prostoty, będąc wizjonerką, zawsze dąży do jak najlepszych doświadczeń użytkowników. Wierzy w pracę zespołową i wierzy w to, że stosowanie procesów z iskierkami kreatywności i empatii może przynieść wspaniałe rezultaty. Zwolenniczka minimalizmu, pasjonatka natury i życia.

 

Tytuł wystąpienia:

Procesy – kochaj je lub nie, ale ułatwiają nam życie.

Wszyscy tam byliśmy: projekty niedostarczone na czas, produkty, które nie spełniają potrzeb użytkowników. W odpowiedzi opracowujemy procesy, które pomagają nam przezwyciężyć przeszkody i dostarczyć właściwy produkt do właściwego użytkownika… Dopóki nie staniemy się niewolnikami samego procesu.

W Atlassianie opracowaliśmy własne podejście: The Atlassian Way (TAW). TAW pomaga nam tworzyć wspaniałe produkty i doświadczenia poprzez zrozumiały język, praktyki i wzorce stosowane wspólnie w naszych globalnych zespołach- bardzo przydatne w czasach pracy zdalnej.

W tym wykładzie chcemy pokazać, w jaki sposób TAW pomogło nam przekształcić się z organizacji skoncentrowanej na inżynierii w organizacji kierowanej projektowaniem oraz jak nadal ją kształtujemy i rozwijamy na bieżąco.

Anna Sazonova