Agenda 2022

Agenda 2022

Event Information

  • Organizer
  • Start Date 22 września, 2022 - 8:30 am
  • End Date 23 września, 2022 - 3:00 pm
  • Address

Event Schedules

08: 30 AM

09: 20 AM

09: 30 AM
Igor Farafonow CEO Uxeria

Jesteś projektantką/em UX? Marzysz o tym, by zaznać w życiu pełnoprawnego procesu UX Design / UCD? Takiego, jak uczono na studiach i w książkach? To mam dla Ciebie złe wiesz: bardzo możliwe, że nie będziesz miał(a) okazji go przeżyć w swojej zawodowej karierze. Podczas wykładu opowiem dlaczego.

10: 05 AM
Anton Shcherbak Projektant UX - Credit Agricole

Opowieść o tym jak w ciągu roku stworzyć koncepcję zupełnie nowej aplikacji i wypuścić ją na rynek. Jakie kroki należy przedsięwziąć oraz na jakie wyzwania należy się nastawić. Opowiemy o całym procesie zaczynając od etapu Discovery a kończąc na Design & Delivery. Uszczkniemy też rąbka tajemnicy, jeżeli chodzi o pierwsze cztery miesiące aplikacji na rynku. Podzielimy się paroma wskazówkami odnośnie tworzenia Design Systemów. Prezentacja będzie w całości oparta na naszych bezpośrednich doświadczeniach i przykładach z projektu.

10: 40 AM
Adrian Liwiński CTO działu e-commerce, Exorigo Upos

Dobrze zaprojektowany e-commerce jest jak funkcjonalna i ładna kuchnia. Liczy się w niej (nim) nie tylko piękny design (frontend), ale także niezawodna technologia (backend). Na tegorocznym UX Poland opowiemy o projekcie stworzenia od podstaw nowego ecommerce dla Amica, opartego m.in. o Magento Commerce Cloud, PIM Akeneo Cloud. Co jest kluczowe na linii współpracy: Developer – UX/UI – Klient?

11: 15 AM
Szymon Śpiewak SMART Tech Team Leader - ALLEGRO

Przewdstawimy w jaki sposób analityka i statystyka mogą pomóc w pracy badacza. Dowiesz się: 👉co można zautomatyzować w cyklicznych badaniach, 👉jak statystyka pomaga interpretować wyniki badań, 👉jak używać testów A/B do poprawy badań, 👉jak w testach A/B produktu wykorzystać badania, 👉kiedy badać.

11: 45 AM

12: 05 PM
Dominika Siwocha Ekspertka ds. optymalizacji doświadczenia omnichannel - mBank

Cześć, mam na imię Marek i jestem botem mBanku. Zostałem stworzony aby pomóc klientom szybko rozwiązać swoje sprawy. Dziś odbieram ponad 40 tys. połączeń od klientów tygodniowo. Pomagam w prostych dyspozycjach bankowych, informuję o przerwie, awarii, odpowiadam na pytania związane z bankiem. Lubię też porozmawiać o tematach nie bankowych. Mam swoją osobowość i ludzki głos. Chcesz poznać mnie lepiej? Mój zespół z mBanku i Lekta.ai opowie jak zostałem stworzony, czyli o procesie projektowania osobowości AI. W prezentacji moi twórcy odpowiedzą m.in. na pytania: • Czy ja naprawdę mam jakąś osobowość? • Dlaczego ludzie nie chcą rozmawiać z botami? • Skąd wiedzieli jak powinienem rozmawiać z klientami? • W jaki sposób słowa, które wypowiadam sprawiają że jestem jakiś a nie byle jakiś? Pozdrawiam, Marek.

12: 40 PM
Sławomir Kowalski Kancelaria Maruta Wachta

Dark patterns to elementy UXowe służące osiągnięciu określonego efektu biznesowego - często ocierają się o wprowadzanie w błąd.

13: 15 PM
Marta Mońko UX writerka, Mobee Dick

W zespołach UXowych naszych klientów zaobserwowaliśmy zjawisko zatrudniania UX Writera, którego zadaniem jest przetłumaczyć język korporacyjny na "ludzki". Zjawisku temu bardzo kibicujemy i tą prelekcją przyjdziemy z pomocą, od czego taki specjalista powinien zacząć pracę. Podzielimy się wzorem autorskiego, sprawdzonego układu Księgi Treści, który powinien stać się kluczowym dokumentem w każdej organizacji, która chce prowadzić spójną i zrozumiałą komunikację ze swoimi klientami i użytkownikami.

13: 50 PM
Marcin Wcisło Head of Experience Design eobuwie/Modivo

Historia o tym, jak nie zostać pochłoniętym przez chaos. Tworząc Design System ogromnym wyzwaniem jest utrzymanie spójności pomiędzy częścią projektową, dokumentacją i implementacją w kodzie. Pomnóżmy to razy trzy aplikacje a następnie dwa brandy. Możemy mieć z tego niezły bezład! Opowiemy o nietypowym wyzwaniu jakie przed nami stanęło. Zarówno ze strony organizacji, aspektu biznesowego i technologicznych łamigłówek związanych z procesem implementacji. O tym, w jaki sposób poskramiamy taką liczbę zmiennych i utrzymujemy spójność. Usłyszycie również, jak zaplanowaliśmy architekturę naszego Design Systemu i jakie rozwiązania udało się wypracować razem z programistami i projektantami. A już za rok... wrócimy do Was z długofalowymi wnioskami naszych obecnych działań.

14: 25 PM

Moderator - Bartłomiej Kozieł, Efigence

15: 10 PM

16: 00 PM

Moderatorzy - PKO B.P, laureaci EXAW Experience Awards. Formularz zgłoszeniowy dla uczestników - https://app.evenea.pl/event/276764-20/

08: 30 AM

09: 20 AM

09: 30 AM
Marcin Skucz Executive Creative Director at ACNE

10: 05 AM
Dominika Szaniawska Experience Design Team Lead - SoftServe

Podczas wystąpienia uczestnicy dowiedzą się między innymi: - jak łatwo dowiedzieć się nie tego czego potrzebujemy podczas wywiadów z użytkownikami (i dlaczego), - na co zwrócić uwagę przy formułowaniu pytań, - jak ważne jest poznanie całego otoczenia biznesowego żeby stworzyć rozwiązanie, które naprawdę zmieni na lepsze życie użytkowników, - dlaczego warto ułatwić adaptację użytkowników do nowego sposobu działania.

10: 40 AM
Paweł Dunia UX/UI Director - Efigence

Banki od lat dają swoim klientom pozornie wspaniały prezent, dzięki któremu każdy może bardziej świadomie i rozważnie analizować oraz planować swoje finansowe życie. W dodatku zupełnie za darmo. W praktyce wygląda to jednak tak, że przez te wszystkie lata użytkownik systematycznie odmawia korzystania z narzędzi i funkcjonalności typu Personal Finance Manager, a swoje finansowe decyzje opiera na intuicji. Jak do tego typu funkcjonalności banki podchodziły kiedyś i dokąd nas to zaprowadziło? I przede wszystkim – czy takie narzędzia w ogóle są komukolwiek potrzebne? Jeśli tak, to czy jesteśmy w stanie zaprojektować superprzystępne i użyteczne PFM „z ludzką twarzą”, które zachęci użytkownika do korzystania z jego możliwości? Na te pytania chcemy odpowiedzieć podczas naszej prelekcji na UX Poland.

11: 15 AM
Anna Wojtczuk UX Consultant, Scottish Government

API (interfejs programowania aplikacji) jest na ogół postrzegane wyłącznie jako rozwiazanie technologiczne, aczkolwiek jest ono częścią infrastruktury która jest niezbędna by urzeczywistnić nowe doświadczenia użytkowników np. poprzez budowę nowych aplikacji mobilnych lub webowych. W mojej krótkiej prezentacji chciałbym przedstawić dlaczego, po co i jak można badać Interfejsy Programowania Aplikacji (API) na przykładzie case study jednego z projektów w ramach programu usprawnień Rejestru Nieruchomosci Anglii i Walii (HMLR).

11: 45 AM

12: 05 PM
Bartek Borowiec UX Manager, Deloitte Digital CE

Uczestniczymy w gospodarce, w której konkurencja oparta jest na oferowaniu unikalnych, wyróżniających doświadczeń – często one stają się głównym wyróżnikiem produktów i usług. Ze względu na to uwzględnienie oceny ich jakości w kontekście transakcji łączenia lub przejmowania firm jest konieczne. Zrozumienie jak właśnie pod względem oferowanych doświadczeń strony transakcji plasują się w stosunku do branży w której funkcjonują, jakie są ich słabe i mocne strony, pozwala na ocenę szans i wyzwań wynikających z planowanej transakcji. Tworzy to nową, ekscytującą przestrzeń działań dla projektantów o której opowiem.

12: 40 PM
Michał Witkowski Analityk danych WitFlow

Wszyscy wiemy, że dobre decyzje projektowe potrzebują danych: danych o użytkownikach i podejmowanych przez nich działaniach. Trudniejsza kwestia to wybór danych na jakich się opierać: jakościowych czy ilościowych? Które są ważniejsze? Jak je łączyć? Jak wyciągać z nich sensowne wnioski? I co się może stać, jeśli nie zrobimy tego dobrze? Na te pytania odpowie zagorzała zwolenniczka metod jakościowych oraz wielki pasjonat liczb. W tym pojedynku zwycięzca może być tylko jeden - produkt.

13: 15 PM
Mateusz Martyn Senior Product Designer - the:protocol (Grupa Pracuj)

Start nowego produktu to m.in. MVP odmieniane na 100 przypadków. Czy to jedyna droga dla start-upów? Czy MLP (Minimum Lovable Product) to ścieżka rozwoju produktu, która uchroni go przez staniem się kombajnem ficzerów MVP? Wreszcie, co tak naprawdę sprawia, że produkt spełnia te kryteria oraz na ile są spójne z klasycznie pojmowanym MVP. Wszystko z perspektywy mojego doświadczenia pracy nad start-upem wewnątrz dużej organizacji.

13: 50 PM
Magda Dobrowolska-Sagan Head of Design - PLAY

“Customer Journey Map Is not a ****ing deliverable” cytuję na starcie Marca Stickdorna. Ale jak to nie? – zapytasz - skoro wisiało u nas i pół ściany zajmowało. To bardzo częste skojarzenia z customer journey - wielkie, trudno strawna paczka wiedzy o kliencie. Podczas wystąpienia opowiem o moich przygodach, perypetiach i olśnienieniach w drodze do wersji “lite” pracy z customer journey design w codziennej pracy projektowej. Jako service designerka pracująca z fantastycznym teamem UX/UI pokażę customer journey jako pomost między tymi dwoma etapami projektowania. Będzie o: -co customer journey design wnosi w codzienną pracę UX designera -jaką korzyść widzą różni interesariusze organizacji i jak kupić czas na ten etap prac -jak wykorzystać je do rozmowy z decydentami i podejmowania decyzji. -jak można uczynić go lekkostrawnym i łatwym do konsumowania przez biznes na co dzień. Więc – jeśli nawet nie straszyło na ścianie - mam nadzieję, że wzbogacisz się o moje błędy i dobre praktyki, które pomogą ci efektywniej stosować podejście customer journey design w Twoim procesie projektowym.

14: 25 PM

Moderator - Michał Pogorzelski, PKO B.P.

15: 05 PM